człowiek musi sobie czasami polatać
Blog > Komentarze do wpisu

Spychamy z mielizny!

Nie słuchajcie krytyków sztuki ! Z nimi jest podobnie jak w słynnej „teatralnej” sekwencji filmu „Miś” . Albo sobie włosy z głowy wyrywają albo mają czarne myśli ( TU)  związane z dinozaurami polityki niskiego lotu.

  W Centrum Sztuki Współczesnej w  Zamku Ujazdowskim można obejrzeć wspaniałą wystawę fotograficzną Stowarzyszenia Artystycznego  Łódź Kaliska  (Marek Janiak, Adam Rzepecki, Andrzej Wielogórski, Andrzej Świetlik).
"Niech sczezną mężczyźni. 300 lat Łodzi Kaliskiej" to kilkanaście wielkich fotografii  panoramicznych, przeniesionych na plastikowy podkład metodą druku solwentowego.

To nowość w wystawiennictwie fotograficznym,  bo do tej pory przyjęło się,  że podstawowym nośnikiem obrazu fotograficznego wystawianego w galeriach jest materiał światłoczuły.  Ale to nie jedyna nowość. Technika cyfrowa dała możliwość stworzenia obrazu płaskiego  pokazującego kąt widzenia od 180 do 360 stopni  a narzędzia typu Photoshop pozwoliły zapełnić obraz dowolną ilością różnie zakomponowanych modelek.


Prowokacyjne drażnienie się z feminizmem dodaje tej wystawie pikanterii. Oglądając prace nie da się uniknąć  atmosfery subtelnego erotyzmu ale przecież wielkie dzieła i wielcy twórcy uwielbiali kobiety szczególnie nagie kobiety.
Z pozycji okrutnego męskiego szowinisty i drania polecam wszystkim tą wystawę . Jest znakomita pod każdym względem.

 

 

 

 

 

 Wystawę oglądał ze mna miłosnik i znawca kobiet  Czarek Sokołowski.

środa, 21 stycznia 2009, jerzy.gumowski

Polecane wpisy

 • http://parafotomania.pl/

  Po tygodniu jaki miną od koszmarnych przeżyć , zaczynam nowe blogowanie . Zapraszam tu http://parafotomania.pl/ Początki będą trudne ale obiecuję sporo interesu

 • Pożegnanie a właściwie do zobaczenia!

  Moi drodzy, Blog „Parafotomania” , z którym jestem dość mocno związany emocjonalnie, przestaje istnieć . Myślę o blogu pojawiającym się na stronach

 • 1%

    Mały apel do środowiska fotografów i wszystkich dobrych ludzi !!!      

Komentarze
2009/01/21 19:19:28
Świetne gołe dupy. Świetny Świetlik (bo to chyba on własnymi rencami). Kto chce intelektualnej głębi to do niech się zajmie teorą super strun. żyje
Niech Łódź Kaliska ze stojącymi obok na trawniczku gigahujami rzeźbiarza Andrzeja Jocza który wmówił ludziom, że to takie cosik do tkania .
-
2009/01/24 11:44:05
Brawo dla Gumy, ze mimo iz jest w tej samej redakcji ma swoje zdanie na temat wystawy - pani recenzentka dala sie poniesc smutkowi feministycznemu.. to ze te kobiety sa normalne na tych zdjeciach jakos uszlo jej uwadze - zobaczyla tylko to co chciala... moze gdyby zamiast tych normalnych kobiet byly jakies super modelki to jej tezy bylyby bardziej przekonujace - nie trzeba czytac tysiaca ksiazek by dyskutowac o roli kobiety w spoleczenstwie. Nie jest to zarezerwowany temat dla feministek...i wszelkiego rodazju specjalistow ( podkreslam: specjalistow a nie specjalistek) od gender .... Pani Dorotko, wiecej luzu... nie wszystko co dla Pani nie jest smieszne nie jest smieszne dla innych.... -:)
Zagłosuj na ten blog w konkursie Bloger 2008
wyborcza.pl
Jerzy Gumowski

Fotografuję od zawsze, w Gazecie Wyborczej jestem od początku, a na paralotni latam od 10 lat. Fotografia i latanie to moje dwie największe pasje.

top | © Agora SA | design by kate_mac
 • rospuda
 • tybetwatch