człowiek musi sobie czasami polatać
Blog > Komentarze do wpisu

Hity Tygodnia

Wprowadzam nową kategorię do mojego bloga - HITY TYGODNIA.

Postaram się co tydzień pokazywać edytorskie wpadki i fotograficzne buble trafiające na strony papierowych i internetowych gazet. Robie to zgodnie z zasadą z filmu "Miś" zakładając, że " plusy nie mogą przesłonić minusów":-)))

 

Pierwszą perełką jest ta fotka , autor strażak miejski .

niedziela, 15 marca 2009, jerzy.gumowski

Polecane wpisy

 • ostrzeżenie

  Ostatnio, pytany przez znajomych co się teraz ze mną dzieje, odpowiadam krótko ” nareszcie żyję na wyższym poziomie cywilizacji europejskiej” . Dl

 • Hit tygodnia 3

  Chcecie zobaczyć jak wygląda konar, który runą na boisko? Wygląda tak : cały materiał TU

 • Hit tygodnia 3

  Prywatną skrzynkę mailową zapełniają mi ostatnio takie wpisy a właściwie pytania: " Jurek powiedz mi jaki k........ sens jest zamieszczania zdjeć na który

Komentarze
Gość: Pstrykacz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/03/15 21:47:47
A ja znalazłem taki fotograficzny bubel:

wyborcza.pl/aliasy/mod/super_zoom.jsp?xx=6381772&dx=75478

został opublikowany w sobotnim wydaniu GW, o ile pamiętam na 4 stronie. I chciałbym Panie Jerzy zapytać, czy pan Olkuśnik zrobił wtedy tylko to jedno ujęcie? Czy też po prostu GW postanowiła zawsze kiedy to tylko możliwe podejmować próby ośmieszenia prezydenta? w pierwszym przypadku dowodziłoby to zupełnego dyletanctwa i fotografa i fotoedytora - w oba nie wierzę. W drugim wypadku dowodzi żenującego braku profesonalizmu, głupiego podkładania się buldogom z PiS, gówniarskiego (przepraszam za wyrażenie) wręcz zachowania redaktorów i fotoedytora, bo nie sądze żeby fotograf miał pełen wpływ na to, które zdjęcie jest publikowane. Smutne to, bo GW kiedyś trzymała poziom. Teraz już coraz mniej. I jeszcze słowo wyjaśnienia - L. Kaczyński nie jest moim prezydentem, nie głosowałem na niego i cieszyłbym się, gdyby jak najszybciej ze swojego urzędu zrezygnował.

Uprzejmie proszę o odpowiedź.
-
2009/03/16 00:56:35
P.Gumowski kotek na widok postu zamruczał a na pomysł serii zaryczał jakoby kuzyn-lew afrykański. To jest to! Wreszcie coś z pomysłem konkretnego, popartego argumentem. Pomysł genialny nadający się na odrębną działalność blogerską. No i kotek to rozumie: odważnie, bezkompromisowo i po ryju ;)

wwraaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuu !
-
2009/03/16 11:21:13
Do pstrykacza,
Jeżeli przyjrzymy się fotografii politycznej ostatnich kilku lat to spadła ona na psy ale nie z powodu takich zdjęć jak to ilustrujące odznaczenie Jaapa de Hoop Scheffera Krzyżem Wielkim Zasługi Orderu Rzeczypospolitej. Ten sam moment został uchwycony przez Wojtka Olkuśnika i Alika Kęplicza z AP . Wojtek opublikował zdjęcie w Gazecie Alik w światowym serwisie agencji.
Z mojego fotoreporterskiego punktu widzenia to doskonała fotografia akcyjna, pełna treść, śmieszna i komentująca zdarzenie. W sprawie ośmieszania polityków mam inne zdanie. Uważam, że politycy znakomicie ośmieszają się sami. W moim archiwum znajduje się podobne zdjęcie z dekoracji generała brygady Ireneusza Bartniaka.
Pan generał jest o głowę wyższy od prezydenta i dwa razy szerszy w pasie. Dekoracja była prześmieszna.
Być może pracownicy kancelarii prezydenta nie potrafią wyciągać wniosków z takich uroczystości i nie wiedzą do końca, że przed fotoreporterami nie da się ukryć niedociągnięć organizacyjnych.
jg
-
Gość: Pstrykacz, 80.83.158.*
2009/03/16 12:20:13
Panie Jerzy,

Nie przeczę, że bywają sytuacje prześmieszne, trzeba je pokazywać. Ale jeśli jest tak, że niektóre osoby, szczególnie pan prezydent, pokazywane są praktycznie wyłącznie z głupia miną, gestem albo w sytuacjach takich jak powyżej, to można przypuszczać że jest to celowe działanie. Przecież to była jedna z wielu klatek z tej sceny, obaj panowie zwyczajowo podali sobie ręce i trzymali je tak przez chwilę w błyskach fleszy itd. Oczywiście zgadzam się, że pan prezydent na każdym kroku robi wiele, żeby dać powód do smiechu. I znowu podkreślam - osobiście uwżam że to najgorszy prezydent jakich do tej pory mieliśmy.
-
Gość: Case, *.adsl.inetia.pl
2009/03/17 22:27:29
Pstrykacz, zgadzam sie. Jedna sprawa, ze Kaczynscy nie sa zbytnio fotogeniczni :) Ale da sie zauwazyc dosc tendencyjny dobor fotografii w Wyborczej (i nie tylko). Jesli to tylko fotoedytor mruga okiem do czytelnika to pol biedy. Gorzej jesli takie sa wytyczne z gory. Tak czy inaczej uwazam, ze to brak profesjonalizmu. Nie tlumacz sie, ze nie glosowales na Kaczora bo to twoja prywatna sprawa. To nie ma nic do rzeczy.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/02/26 08:20:18
nuda
Zagłosuj na ten blog w konkursie Bloger 2008
wyborcza.pl
Jerzy Gumowski

Fotografuję od zawsze, w Gazecie Wyborczej jestem od początku, a na paralotni latam od 10 lat. Fotografia i latanie to moje dwie największe pasje.

top | © Agora SA | design by kate_mac
 • rospuda
 • tybetwatch