człowiek musi sobie czasami polatać
Blog > Komentarze do wpisu

Pożegnanie a właściwie do zobaczenia!

Moi drodzy,
Blog „Parafotomania” , z którym jestem dość mocno związany emocjonalnie,  przestaje istnieć . Myślę o blogu pojawiającym się na  stronach Gazety Wyborczej.

Po prawie dwudziestu latach bycia z Gazetą zostałem zmuszony do odejścia z niej  i złożyłem wymówienie.
Na moje szczęście  grupa mądrych i życzliwych mi ludzi, znających moje doświadczenie , zaangażowanie , kreatywność i  potencjalne możliwości wyciągnęła do mnie rękę .

Mam  nadzieję , że już za kilka dni „Parafotomania” ukaże się w innym bardzo ciekawym miejscu.
Po krótkiej przerwie potrzebnej mi na wzięcie głębokiego oddechu  obiecuję wznowienie blogowania  z większą aktywnością i w ciekawszej formie.


Do zobaczenia w nowej szacie.
Jurek Gumowski

 

niedziela, 22 marca 2009, jerzy.gumowski

Polecane wpisy

 • Archiwalia

  Skanuję jakieś stare "dagerotypy" i zastanawiam się jak dziś moga być odczytywane takie tekst z grudnia 1981

 • Prawda w oczy kole

  Co mnie rozśmieszyło dzisiaj ? Niezmiennie od lat - MLECZKO. Podczas tradycyjnego przeglądu prasy na zajęciach w Warszawskiej Szkole Filmowej , rysunek Mleczki

 • Lechia ukarana

  Optymistyczna wiadomość ze strony http://fotoreporterzy.net/ napisałem o tym TU       Kara dla Lechii za znokautowanie fotoreporterki

Komentarze
Gość: Jacek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/03/22 19:31:01
Powodzenia w nowym miejscu! :) Proszę o jakieś info gdzie pojawi się nowy blog. Moj adres: info@jacektaran.com blog: www.jacektaran.blogspot.com
-
camparis
2009/03/22 20:34:57
No właśnie - prosimy o info z nowym adresem! :)
-
2009/03/22 20:44:35
gratuluję
jestem z Tobą i na pewno zadzwonię!
-
bajerowicz
2009/03/22 20:45:40
Trzymam Pana za słowo: czekam na relacje zz rozmowy z Panem Kruszewiczem :D i na Pana Nowy Stary Blog. I zycze szczescia na Nowej Drodze Zycia.
Zmiany sa potrzebne - bez zmian nie ma postepu - da Pan rade.
-
2009/03/22 20:53:08
niech to tygrys bengalski z syberyjskim świśnie !


miał !
-
senq
2009/03/23 09:37:10
:)

I ja czekam na nowy adres.
-
iczek
2009/03/23 11:20:35
Jerzy,

Z wielkim szacunkiem i bez cienia ironii, tak ulubionej przeze mnie, życzę Ci abyś trafił w lepsze miejsce! Dziękuje, za dyskusje.

Zdecydowanie ściskam rękę i trzymam kciuki za nowy (stary) blog...
Koniecznie daj znać gdzie i kiedy...

Pozdrawiam serdecznie!
-
Gość: jamkos, *.adsl.inetia.pl
2009/03/23 16:08:28
Guma!
Ja pier...!!! Jak to?
Ja wiem, ze GW dzis, to nie ta sama GW, ktora nas wyslala do Afryki po fajny material, ale zeby az tak zle tam bylo, zeby trzeba bylo odchodzic?
Jestem wstrzasniety. Choc przyznam, ze niezmieszany:-)
Trzymam kciuki!!!
Jamko$
-
2009/03/23 22:49:10
ad augusta per angusta

powodzenia !
-
Gość: Case, *.adsl.inetia.pl
2009/03/24 23:10:51
Powodzenia i do zobaczenia!
-
Gość: misiu klocek z saskiej, 212.76.37.*
2009/03/25 02:19:51
kuwa co jest
-
2009/03/31 13:54:22
Życzliwie życzę powodzenia.
Równie życzliwie życzę, aby mówił Pan do nas fotami a nie kąsał żółcią innych, jak to ostatnio bywa.
Cytat z Byłego Premiera o rozpoczynaniu i kończeniu powinien Pan, jako wybitny jednak dziennikarz, pamiętać.
-
Gość: Tom, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/06/04 17:36:02
i co panie wspaniały fotoreporterze , wszystkie zdjęcia które pan przez lata zrobił zostają u Michnika :D:D:D
-
2012/09/30 23:35:42
Część 1) Drodzy Forumowicze! Nie dajcie się zmanipulować Gumowskiemu (guma). Zionie nienawiścią do byłych pracodawców GW i Rzepy i chce manipulacją zjednać sobie zagubionych zawodowo. Proszę, aby guma honorowo przyjął wyrzucenie z mediów, a nie wplątywał innych w swoją grę. PYTANIE DO GUMY: Jak dokonać wpisu na blogu Parafotomania.pl która jest własnością gumy? Kolejny raz zostal skasowany mój wpis. A teraz wcale nie ma miejsca na żaden nowy wpis. Guma hermetycznie zamknął się, bojąc się opinii publicznej. Chcialoby sie krzyknac Cenzura!, albo chociaz Bolszewik! GUMA NIE NAWIDZI PRAWDY O NIM SAMYM!!! Ten bolszewik prawdy nigdy nie powie, a wręcz boi się jej. Otumania ludzi bajeczkami o sobie, są niektórzy, co to kupują. OTO WPIS GUMY NA BLOGU (parafotomania.pl/?p=1412&cpage=1#comment-1442 ): . zawsze byłem za jawnością w necie połączoną z niecenzurowaniem wpisów .. A jednak wciąż cenzuruje i wywala obnażające kłamstwa fakty. Guma cenzurę odziedziczył chyba po mamusi, która całe swe dorosłe życie należała do PZPR (tym co nie wiedzą tłumaczę: zdelegalizowana w 1989 roku przestępcza organizacja, która tłumiła wolność obywateli i demokrację, niejednokrotnie stosując morderstwa polityczne). DO GUMY PO RAZ KOLEJNY: NIE WYWALAJ TREŚCI, KTÓRE SĄ PRAWDĄ O TOBIE. NIE CENZURUJ, ZMIEŃ SWÓJ BOLSZEWICKI MENTAL, GDYŻ W PRZECIWNYM RAZIE ZOSTANIESZ JEDYNYM DINOZAUREM BOLSZEWICKIM W POLSCE. Nawet towarzysz Miller i tow. Oleksy zmienili się, a ty trwasz nieprzejednanie na swoim czerwonym posterunku.
Dla potwierdzenia niewiarygodności tego pana gumy przytaczam fakty:
NIECH GUMA MILCZY i przestanie jątrzyć. Jest sfrustrowany po wyrzuceniu go z GW i Rzepy, gdyż był kiepskim amatorem foto i ciągle szczuł na ludzi. Aparat potrafi trzymać każdy, nawet dziecko, jednak posługiwać się nim profesjonalnie, to już jest sztuką, której guma niestety nie pojął. Swoją frustrację wyładowuje na byłych pracodawcach, którzy go utrzymywali, a gdy został wyrzucony na śmietnik historii, to wścieka się. Brak mu honoru i godności. Po prostu jest megalomanem zadufanym w sobie.
Dla wyjaśnienia kim jest guma, wściekły na każdego, kto ma inne zdanie, opisuję poniżej:
Po lekturze różnych dziwnych opowieści gumy (J. Gumowskiego ) w internecie (blogi, życiorys) nasuwa się refleksja, że należy wreszcie zweryfikować wszelkie ubarwienia oraz wiarygodność tego pana AMATORA i dać odpór wszelkim kłamstwom:
Gumowski bojownik walki z komunizmem, obrońca Dębek, ratujący przyrodę przed zadeptaniem, wykładowca akademicki itd. Itp. Gumowski mieni się bojownikiem walki z komunizmem, a jego mamusia była całe swe dorosłe życie w PZPR Gumowski sprytnie pomija ten niewygodny dla niego fakt (tym co nie wiedzą tłumaczę: zdelegalizowana w 1989 roku przestępcza organizacja, która tłumiła wolność obywateli i demokrację, niejednokrotnie stosując morderstwa polityczne). Bojownik Gumowski pewnie przez całe lata nie przebywał ze strachu we własnym domu  )) Cytując Misia : ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział a o niewygodnych faktach zapomina. Gumowski reklamuje się na wszystkich blogach się jako Wykładowca w Akademii Filmowej (czytaj Warszawska Szkoła Filmowa Policealna Szkoła Artystyczna ul. Gen. Zajączka na Żoliborzu w szkole Elektronik),a nie ma do tego tytułu, ponieważ nie posiada wykształcenia wyższego, podobnie jak nie ma tytułu do używania zwrotu moi studenci.
-
2012/09/30 23:38:24
Część 2) DALEJ O GUMIE (część duga), gdyż nie zmieścił się cały tekst: 2) Polecam link opiniujący poziom gumę: forum.gazeta.pl/forum/w,33,128577049,132715531,Re_Warszawska_Szkola_Filmowa_Odradzam_.html (... Poziom zajęć oceniam w przeważającej więkoszości jako bardzo niski. Przykłady. Zajęcia z reportażu u Jerzego Gumowskiego polegały na oglądaniu slajdów pochodzących z podróży i działalności fotoreportera...). Zakłamanie tego pana bojownika sięga apogeum, kiedy sprytnie przemilcza wierność mamusi do PZPR, a na Gazetę Wyborczą, która dała jemu zatrudnienie pluje i krytykuje gryzie rękę która go karmiła (karmiła, bo już nie karmi -został wyrzucony). 2) Udaje dziennikarza, a żadnych artykułów nigdzie nie publikuje, bo jest tylko szeregowym fotografem bez wyższego wykształcenia. Sprytnie sugeruje też, że kiedyś był studentem opisując swoją działalność w kółku fotograficznym przy klubie studenckim Remont w Warszawie (nawet bez matury można było należeć do sekcji fotograficznej).
Megalomania i zakłamanie tak chorobliwe, że zgodnie ze sztuką medycyny o specjalności psychiatria, chory psychicznie, kiedy sam zaczyna wierzyć w swoje kłamstwa, to już jest paranoja !!! 2) Opisane fakty z lekką łatwością są do zweryfikowania przez każdego! Tym, którzy nie mają ochoty głebiej zanurzać się w szambie wyprodukowanym na forum przez gumę (J.Gumowskiego), uprzejmie proszę o zadanie temu panu kilku merytorycznych pytań na temat jego biografii. Jest pewne, że udzieli kłamliwej odpowiedzi. 2) Skoro guma jest tak bardzo zaangażowany w ekologię Dębek i wszystko jemu przeszkadza, to niech powie publicznie: gdzie i czy kiedykolwiek mieszkał w Dębkach (dom, pole namiotowe itp.), jaka jest powierzchnia jego ewentualnej działki, którą zajmuje, czy ma tam dom i od ilu lat? To są podstawowe pytania do gumy, na pewno pomocne do oceny wiarygodności gumy! Pisze od rzeczy skażony utratą pracy w GW w dziale foto (został wyrzucony!), zionie nienawiścią do porządnych ludzi z GW i do wszystkich, którzy nie wierzą jego bajkom i nie dadzą się zmanipulować przez gumę. 2) Opluwa dział foto GW, który go żywił przez wiele lat!!!
-
2012/09/30 23:40:35
3) KOLEJNA CZĘŚĆ (3-cia i ostatnia) O GUMIE, gdyż nie zmieścił się cały tekst:
3) A tak na marginesie, to guma zachowuje się podobnie do jego opisu na blogu z 16 czerwca 2009 r. (parafotomania.pl/?p=264&cpage=1#comment-5165): Kultura barbarzyńców polega między innymi na tym , że muszą zdobywać nowe tereny Jest to nienawiść gumy do ludzi, którzy nie dają się nabrać na bajeczki i wciąż musi zdobywać nowe tereny na osobach naiwnych i dających wiarę jego megalomańskim opowiastkom !!!
Kacper ma rację pisząc na blogu (parafotomania.pl/?p=264&cpage=1#comment-5165): (...lubię przekomarzać się z Gumą, zawsze mnie ciekawi, w którą stronę będzie kręcić kota aby go w końcu odwrócić ...). 3) Jest to merytoryczne podsumowanie pokrętnego mentalu gumy. Ten bolszewik prawdy nigdy nie powie, a wręcz boi się jej. Otumania ludzi bajeczkami o sobie, są niektórzy, co to kupują. I jeszcze jedno: wywala z parafotomania.pl wpisy niewygodne dla gumy, mówiące wyłącznie oczywistą prawdę z dowodami.
DLATEGO JEST NIEWIARYGODNY, A JEGO OPINIE TUTAJ SĄ NIEUPRAWNIONE.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
-
2012/10/01 01:06:24
A może guma skomentuje szczere i prawdziwe opisy jego działalności i biografii ????
Wszyscy czekamy na komentarz gumy. Osobiście mam wiele obiekcji, czy guma odezwie się. Pewnie ukryje się. Moje komentarze są bardzo niewygodne dla tego pana. Za dużo w nich prawdy !
Pozdrawiam
Zagłosuj na ten blog w konkursie Bloger 2008
wyborcza.pl
Jerzy Gumowski

Fotografuję od zawsze, w Gazecie Wyborczej jestem od początku, a na paralotni latam od 10 lat. Fotografia i latanie to moje dwie największe pasje.

top | © Agora SA | design by kate_mac
 • rospuda
 • tybetwatch