człowiek musi sobie czasami polatać

media

czwartek, 19 czerwca 2008

Zapraszam wszystkicjh do ogladania i wrzucania wlasnych fotoreportaży na stronę

http://fotoreportaz.net.pl.

Waldek Kompała dokonał wszelkich możliwych modyfikacji i wszystko działa poprawnie bez wzgledu na rodzaj przegladarki.

TU mozna obejrzeć fotoreportaż mojego autorstwa pt. "Rodzina".

 

10:57, jerzy.gumowski , media
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 czerwca 2008

Zawód fotoreportera rozwija się w sposób bardzo dynamiczny. Jak widać na zdjęciu sam proces fotografowania staje się mniej ważny od rzetelnego zbierania informacji dotyczących zdarzenia, w którym uczestniczą fotoreporterzy.

Tomasz Gzel (PAP) i Jacek Waszczuk (Reporter) zajęci pisaniem tekstu służącego dziennikarzowi do skonstruowania artykułu o imprezie, zapomnieli o FOTOGRAFOWANIU!!!

Efekty rozwoju fotoreporterki w kierunku klasycznego dziennikarstwa pisanego widać na łamach wielu gazet i gazetek. Swoją drogą może fotoreporterzy powinni zacząć pisać teksty do publikacji, przecież to oni są na miejscu większości wydarzeń i mogą je ładnie ubrać w słowa

 
fot.jg 
16:29, jerzy.gumowski , media
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 czerwca 2008

Zapraszam wszystkich fotoreporterów oraz wszystkich miłośników dobrej fotografii szczególnie tej ginącej czyli FOTOREPORTAZU do uczestnictwa i oglądania strony http://fotoreportaz.net.pl . Jej pomysłodawcą i twórcą jest nasz redakcyjny kolega Waldek Kompała. Na początek można obejrzeć jego multimedialny reportaż pt. „PALACZ ZAWODOWIEC” ale jak zapewnia autor, na stronie jest bardzo dużo miejsca dla wszystkich aktywnych i twórczych fotoreporterów.

Żeby wrzucić materiał trzeba się skontaktować bezpośrednio z Waldkiem TU i ustalić zasady logowania i przesyłania fotografii

ZAPRASZAMY!!!!

Niżej kilka fotografii z prezentacji Waldka.

fot. Waldemar Kompała 

 

12:05, jerzy.gumowski , media
Link Komentarze (5) »
środa, 14 maja 2008

Na stronie http://wyborcza.pl/5,75248,5211317.html?i=21

przeczytałem taki podpis pod moją fotografią :

"Widok z paralotni na plażę we Władysławowie - II miejsce za zdjęcie pojedyncze w kategorii "Przyroda""

Na przyznanie nagród w kategorii "Przyroda " organizatorom zabrakło kasy a zdjęcie nagrodzone w kategorii "życie codzienne " wygląda tak

 

22:28, jerzy.gumowski , media
Link Komentarze (1) »
niedziela, 20 kwietnia 2008

Prawie wszystkie zajęcia ze studentami Warszawskiej Szkoły Filmowej rozpoczynam od przeglądu czterech najważniejszych dzienników wydawanych w kraju. W minioną sobotę też tak było, tylko że przegląd fotografii prasowej zakończył się totalną krytyką tego co proponują nam: „Dziennik”, „Polska” i „Rzeczpospolita”.

Wystarczy spojrzeć na pierwsze strony tych trzech gazet, by zdać sobie sprawę w jak marnej kondycji jest cała polska fotografia prasowa. Nie wiem czy to wynik „tabloizacji” czy brak profesjonalizmu w działach fotograficznych poszczególnych redakcji, ale jak dorzucimy do tego pseudo reportaż w dzienniku „Polska” to obraz stanie się jeszcze bardziej przygnębiający.


Przypomnę tylko, że ostatni piątek obfitował w ważne wydarzenia polityczne w kraju i na świecie np. wizyta min. Sikorskiego w Pałacu Prezydenckim czy spotkanie Benedykta XVI z osobami molestowanymi seksualnie przez księży.
Co fotograficznie proponuje nam „Rzeczpospolita „ ? Kiepski portret Kayah z jej wyznaniem „…..nie jestem dodatkiem do kremu…”
„Dzennik”- za to, dekoruje swoją pierwszą stronę starym (archiwalnym) zdjęciem Lecha Wałęsy z mikrofonem zwanym przez fotoreporterów „lodem” w ręce.

Gazeta „Polska „ pokusiła się o rzecz karkołomną – chcieli wyszparować liście na dębie. Wyszło z tego to, co wyszło, czyli jakiś koszmarek.

 

15:12, jerzy.gumowski , media
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 31 marca 2008

Na nowej stronie działu foto Gazety TU w prawym dolnym rogu są trzy bardzo interesujące panoramy 360 stopni autorstwa Waldka Kompały. Dlaczego interesujące ? Po pierwsze to całkowita nowość na informacyjnych portalach pokazujących fotografię prasową. Po drugie Waldek znalazł sposób na zapełnienie dziury jaka powstaje przy tego typu łączeniu minimum sześciu fotografii, w miejscu gdzie powinna być podłoga.
Nowością jest też panorama z Łowicza. Trudność jej wykonania polega na ciągle ruszających się w rzeczywistości postaciach, które mogą zakłócić punkty styczne, niezbędne do łączenia wszystkich fotografii.
Być może jest to nowa furtka dla fotografii prasowej i już niedługo fotoreporterzy na konferencjach prasowych zaczną robić polityków w panoramach 360 stopni.
Na pewno da się tak zrobić skoki Małysza, posiedzenie Sejmu albo mecz piłki nożnej.
Brawo Waldek

A to kilka moich już tradycyjnych panoram 180 i 270 stopni.

 

 

 

fot.jg 

21:32, jerzy.gumowski , media
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 lutego 2008

Nie mogę się powstrzymać od skomentowania WPP. Pierwsza nagroda jest dla mnie kompletnie nie zrozumiała i traktuje ją jako typowe kompromisowe rozwiązanie wynikające z regulaminu konkursu i prac jurorów.
Co do reszty to chcę pokazać w swoim blogu dwa zdjęcia.
Pierwsze straszliwie tragiczne, wstrząsające zdjęcie pokazujące jak my ludzie obok zabijania siebie nawzajem zabijamy wszystko to co żyje wokół nas. Jeżeli w XXI wieku stać nas na zabijanie Goryla to dla czego dziwi nas wojna i płatny najemnik w Afganistanie odpoczywający w wybudowanym przez siebie bunkrze?

 

Drugie to kompletna porażka jurorów i systemu wyboru fotografii. Współczuje Jonatanowi Weitzmanowi bo zapewne jest świetnym fotografem a to zdjęcie zrobił przypadkowo i teraz musi się wstydzić .

18:53, jerzy.gumowski , media
Link Komentarze (5) »
środa, 06 lutego 2008

Fotografie można przerobić przy pomocy komputera na kilkadziesiąt sposobów.

Służą do tego proste lub bardziej skomplikowane programy np. słynny Photoshop.

Takie stylizacje robi się jednym kliknięciem myszki. Warto o tym pamiętać przy oglądaniu produktów współczesnej sztuki wizualnej.oryginalny podpis pod wszystkie stylizacje ART GUM

 

11:34, jerzy.gumowski , media
Link Komentarze (2) »
czwartek, 17 stycznia 2008
Gazeta „Polska The Times” oszukała swoich czytelników .
Oszustwo niby małe ale jeżeli można tak - to może można oszukiwać inaczej?
W dzisiejszym numerze na stronie 7 jest fotografia z Giełdy Papierów Wartościowych.
Fotografia ma pokazywać wczorajszy spadek na warszawskiej giełdzie, tak wynika z podpisu
i tekstu pod zdjęciem. Niestety wykresy giełdowe wyglądały wczoraj zupełnie inaczej.
Na fotografii autorstwa Filipa Ćwika w dzienniku Polska widać dokładną godzinę 13.55,
moje zdjęcie zostało zrobione o 13.37 - różnica jest doskonale widoczna.
Tym bardziej ,że notowania KGHM widoczne na fotografii w "POLSKA" są na poziomie 32.10 zł a wczoraj ich cena oscylowała w okolicach 95zł.

powiększenie

i moja fotografia z godz. 13.37

fot.JG

12:35, jerzy.gumowski , media
Link Komentarze (4) »
Zagłosuj na ten blog w konkursie Bloger 2008
wyborcza.pl
Jerzy Gumowski

Fotografuję od zawsze, w Gazecie Wyborczej jestem od początku, a na paralotni latam od 10 lat. Fotografia i latanie to moje dwie największe pasje.

top | © Agora SA | design by kate_mac
  • rospuda
  • tybetwatch