człowiek musi sobie czasami polatać

Ekologia

poniedziałek, 02 marca 2009

Nie ustalono jeszcze przyczyn dla których stada delfinów popełniają samobójstwo. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce dziś (2 marca) w Australii. Naukowcy przypuszczają, ze powodem może być zakłócenie orientacji wywołane trzęsieniem ziemi lub szalona pogoń za liderem stada. Podejrzewa się też,  że na utratę orientacji mogą wpływać fale wytwarzane przez  sonary okrętów podwodnych lub dźwięki wytwarzane przez niektóre turbiny silników okrętowych. Nie ma niestety precyzyjnych badań i od czasu do czasu kilkuset osobowe stada delfinów giną na nadmorskich plażach.

 

 

 

Some of the stranded pilot whales on a King Island beach are seen in this handout obtained March 2, 2009.  Rescuers were trying on Monday to save dozens of pilot whales after almost 200 beached themselves on an island near Australia's southern state of Tasmania, with many already dead.  REUTERS/NARACOOPA HOLIDAY UNITS/Handout   (AUSTRALIA)  QUALITY FROM SOURCE.  FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS.

 

11:38, jerzy.gumowski , Ekologia
Link Komentarze (1) »
środa, 07 stycznia 2009

Dzisiaj  podczas nadwiślańskiego spaceru towarzyszyło mi małe zwierzątko . Najprawdopodobniej to dzika tchórzofretka, choć może ktoś wie, czy nie jest to przydatkiem kuna??

 

fot.jg

16:18, jerzy.gumowski , Ekologia
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 05 stycznia 2009

Elektrowni Siekierki przybył czwarty komin. Nie wiem czy to radosna nowina czy należało by się smucić? Sądząc po fotografiach - może to być  odpowiedź Warszawy na poznański szczyt klimatyczny.

 

 

fot.jg

14:32, jerzy.gumowski , Ekologia
Link Komentarze (2) »
piątek, 27 czerwca 2008
Co Pani (Magda) tłumaczy pewnemu policjantowi, swoim zaczarowanym wzrokiem?
 
 
Zapewne to, że ten Pan (Stavros Dimas)też jest z Greenpeace, bo przyjechał na akcję pod Ministerstwo Gospodarki wesprzeć aktywistów.
 
 
 
Na dodatek przybił piątkę z Panem Maćkiem, który "spijał śmietankę" po udanej i ciekawej akcji w sprawie czystej energii i zmniejszenie emisji CO2
 
 
 
 
Pan Stavros nie został wylegitymowany przez dzielnych policjantów.
Ale nagrali go w systemie HD.
 
fot.jg
 
 
18:17, jerzy.gumowski , Ekologia
Link Komentarze (1) »
piątek, 04 kwietnia 2008

wszędzie go pełno - czasami więcej niż azbestu.

 

20:11, jerzy.gumowski , Ekologia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 marca 2008

Dzisiaj na ul. Pięknej w Warszawie odbyła się kilkudziesięcioosobowa demonstracja młodych ekologów. Jeden z nich przez tubę ogłosił, że zgromadzeni nie protestują przeciw zabijaniu fok tylko przeciw metodom zabijania i domagają się humanitarnych metod uśmiercania 300000 zwierząt.


Jak wyglądają te zwierzęta pokażę niżej na fotografiach.


Mógł bym pomyśleć, że jacy ekolodzy - takie uśmiercanie ,  ale gdy odchodziłem z pod ambasady, przemiła pani dała mi kilka kartek Pt. „Polowanie na foki w kanadzie fakty i mity”
Pani reprezentowała Ambasadę Kanady i co wynikało z jej wizytówki była „Public Diplomacy Officer”


A oto kilka zdań z tego dokumentu ( podkreślenia moje ) :

1. Foki będące przedmiotem polowań to zwierzęta samodzielne i niezależne

2. Niekiedy powstaje wrażenie, że zabita foka porusza się; jest to spowodowane odruchem pływania występującym również u martwych osobników. Odrych ten tworzy fałszywe wrażenie, że martwe zwierzę nadal żyje.

3. Kanadyjska Królewska komisja ds. fok i polowań ………………………. ustaliła, iż ubój fok przy użyciu pałek …………… jest bardziej humanitarny niż metody stosowane w uboju komercyjnym ………

4 Według raportu opublikowanego w 2002 roku w Canadian Veterinary Journal, pałka ( hakapik ) jest skutecznym narzędziem pozwalającym na szybką i humanitarną eliminację zwierząt.

PRZERAŻAJĄCE zdania!!!

 

(AP Photo/CP, Jonathan Hayward)

 

(AP Photo/CP, Jonathan Hayward)

 

(AP Photo/CP, Jonathan Hayward)

a to moje zdjęcie z ZOO

REUTERS/Paul Darrow

19:13, jerzy.gumowski , Ekologia
Link Komentarze (13) »
Zagłosuj na ten blog w konkursie Bloger 2008
wyborcza.pl
Jerzy Gumowski

Fotografuję od zawsze, w Gazecie Wyborczej jestem od początku, a na paralotni latam od 10 lat. Fotografia i latanie to moje dwie największe pasje.

top | © Agora SA | design by kate_mac
  • rospuda
  • tybetwatch